Dziennik obozowy – Czarny Dunajec 2017

Dzień ósmy (5.08) – po pobudce dokończenie pakowania i śniadanie, po którym wsiadamy do autokaru i odjeżdżamy do Krakowa. Po około dwugodzinnej podróży meldujemy się przy Grębałowskiej 12. Obóz można zaliczyć do udanych – dziękujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom i wychowawcom za świetną prace i wspólnie spędzony czasu. Do zobaczenia na treningach i kolejnym obozie!

Dzień siódmy (4.08) – ostatni poranny rozruch na obozie w plenerze przy muzyce. Po śniadaniu trening i spacer dla wszystkich grup. Po obiedzie, drugi trening (Żaki na hali, Orliki i Młodziki na boisku), a po nim chrzest obozowy dla chłopców, którzy byli pierwszy raz na obozie.
Po kolacji zostały wręczone nagrody dla najlepszych obozowiczów:

  • Najlepszy obozowicz 2017 – Piotr Lubański z drużyny Żaków
  • Najlepszy obozowicz w grupie Młodzików – Oskar Luty
  • Najlepszy obozowicz w grupie Orlików – Bartek Krysa
  • Najlepszy obozowicz w grupie Żaków – Filip Oktawiec
  • Zwycięstwo w konkursie czystości – Wiktor Figiel, Eryk Chmiel i Maks Sierant

Wieczorem została rozegrana ostatnia Liga Mistrzów na obozie.
Jutro wyjeżdżamy z Czarnego Dunajca około 9:30, trasa bez korków około 2 godziny.
Zdjęcia TUTAJ

Dzień szósty (3.08) – rano po śniadaniu wyjechaliśmy na wycieczkę. Pierwszym punktem była wizyta a stadionie w Poroninie, gdzie Żaki i Orliki rozegrały sparing z Pogonią Siedlce, a Młodziki grę wewnętrzną. Mimo dużego upału wszystkie spotkania były toczone w wysokim tempie. Następnie udaliśmy się do Zakopanego na Polane Szymoszkową, gdzie chłopcy świetnie się bawili przy okazji regenerując siły. Na koniec udaliśmy się na krótki spacer po Zakopanem, gdzie zawodnicy Grębałowianki kibicowali kolarzom rywalizującym na trasie Tour de Pologne.
Po powrocie do Czarnego Dunajca zjedliśmy obiadokolację, a po niej: Młodziki – liga mistrzów, Orliki – turniej tenisa stołowego, Żaki – gry i zabawy świetlicowe. Teraz chłopcy zmęczeni – śpią. Zdjęcia TUTAJ

Dzień piąty (2.08) – poranny rozruch przy muzyce w plenerze. Po śniadaniu sprzątanie w pokojach i treningi wszystkich grup na orliku + seans filmowy dla najmłodszych. Po obiedzie kolejne treningi Orliki i Młodziki na boisku, a Żaki na hali sportowej, a po nich spacer i wyczekiwane wyjście do sklepu. Po kolacji wyjście na nowoczesną hale sportową w Czarnym Dunajcu i turnieje w badmintona i tenis stołowy – świetna zabawa i wysokie umiejętności niektórych chłopców. Obecnie chłopcy za zgoda trenerów oglądają mecz Legia-Astana.
Jutro wyjeżdżamy na całodniową wycieczkę- najpierw rozgrywamy gry wewnętrzne i sparingowe w Poroninie, a następnie jeśli pozwoli nam pogoda udajemy się na Polane Szymoszkową, a potem na spacer po Zakopanem.
Zdjęcia z środy TUTAJ, filmik TUTAJ

Dzień czwarty (1.08) – Poranny rozruch w formie spaceru i gimnastyki w terenie. Po śniadaniu – Młodziki intensywny trening na stadionie w Czarnym Dunajcu, Orliki i Żaki – zajęcia na orliku i turniej tenisa stołowego. Po obiedzie wyjazd i prawie pięciogodzinny pobyt na Chochołowskich Termach – mnóstwo zabawy, relaksu i wypoczynku (o godzinie 17:00 przerwaliśmy zabawę i minutą ciszy uczciliśmy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego). Po kolacji dla Młodzików i Orlików – kolejna edycja Ligi Mistrzów, natomiast Żaki mają gry i zabawy świetlicowe na auli. Chłopcy zmęczeni śpią – jutro czeka ich wytężona praca na treningach. Zdjęcia TUTAJ

Dzień trzeci (31.07) – Dziś za nami pełny zestaw sportowy. Rano przed śniadaniem rozruch przy muzyce. Przed południem każda grupa odbywa trening (Młodziki na stadionie, Żaki i Orliki na sztucznym boisku) oraz zajęcia teoretyczne. Po obiedzie znowu trening i spacer po Czarnym Dunajcu (niestety ze względu na rezygnację z gry drużyny z Czarnego Dunajca sparingi Żaków i Orlików nie doszły do skutku). Po kolacji Żaki mają gry i zabawy na hali sportowej a Orliki i Młodziki rozgrywają kolejną Ligę Mistrzów (tym razem drużyna trenerów została zneutralizowana :). Chłopcy zmęczeni śpią. W związku z dużymi upałami trenerzy dbają o prawidłowe nawadnianie – kontrolują żeby chłopcy pili dużo wody + dodatkowo otrzymują witaminy i owoce po obiedzie. Zdjęcia TUTAJ

Dzień drugi (30.07) – rano po śniadaniu, wyjście do kościoła oraz spacer i zwiedzanie okolicy. Po obiedzie zajęcia teoretyczne dla wszystkich grup. Żaki i Orliki odbywają trening na orliku, a drużyna Młodzików rozgrywa na stadionie w Czarnym Dunajcu sparing z bardzo silną – występującą w Małopolskiej Lidze Młodzików –  drużyną Wisły Czarny Dunajec. Mimo niezłej postawy naszych zawodników chłopcy ulegli rywalom 0:5.
Po kolacji druga odsłona Ligi Mistrzów (dziś najlepsza okazała się drużyna… trenerów:).
Obecnie cisza na pokładzie, wszyscy śpią :). Zdjęcia TUTAJ

Dzień pierwszy (29.07) –  po szybkim i sprawnym spakowaniu się wyruszamy z Grębałowa do Czarnego Dunajca, niestety ze względu na korki trasa zajmuje na prawie trzy godziny. Po przyjeździe kwaterowanie i zapoznanie się z ośrodkiem oraz obiad, a po nim rozpoczęcie obozu i przedstawienie regulaminu. Po obiedzie drużyna Młodzików odbywa trening, a zespoły Żaków i Orlików grają sparingi z KSPN Pogoń Kraków (w obydwu spotkaniach świetna postawa naszych zawodników – Orliki minimalna porażka, Żaki pewne zwycięstwo). Po kolacji pierwsza edycja obozowej Ligi Mistrzów. Teraz chłopcy w swoich pokojach szykują się do ciszy nocnej. Zdjęcia TUTAJ